Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2009 ÖSS’deTürkiye 89 uncusu                                                ÜMİTKÖY ANADOLU LİSESİ’NDE ELEKTROMANYETİK KİRLİLİKTEN KORUNMA EĞİTİMİ

 2009 ÖSS’de sözel puan türünde Türkiye 89 uncusunu, eşit ağırlık puan türünde 149 uncusunu çıkarmış Ümitköy Anadolu Lisesi’ndeydik.

Eğitimimizin amacı: “Teknolojiden vazgeçmeden teknolojinin zararlarından korunmayı sağlamak üzere elektromanyetik kirliliğin tehlikelerine karşı gençliği bilinçlendirmek."

Dr. SAMİ ULUS ÇOCUK Hastanesi Kadın, Çocuk Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı     Doç. Dr. Gürses ŞAHİN, "Önlenebilir olan kanser vb hastalıklara karşı çare, teknolojinin gelişmesini sağlamak ve bedeni zararlılardan korumak ve erken teşhistir” dedi.

Sunumu, ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, Dr. SAMİ ULUS ÇOCUK Hastanesi Kadın, Çocuk Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Gürses ŞAHİN, Elektronik Mühendisi Uzman Araştırmacı Hatice ASLAN ve Eğitim ve Radar Teknolojileri Uzmanı Temel TAŞ gerçekleştirdi.

Ümitköy Anadolu Lisesi öğrencilerinden, Elif ELHAKAN, Didem GÖKMEN, Berika KAYA, Tunahan SEVİN ve Abdullah ÖZTÜRK tarafından geleceğin bilinçli büyüklerine yaraşır sorular soruldu.

Dr. SAMİ ULUS ÇOCUK Hastanesi Kadın, Çocuk Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Gürses ŞAHİN, “İnsan bedeni mükemmel yaratılmıştır. Otomobilin bir tekerini sökseniz iş görmez ama insan bedeni yüzde doksanbeşi zarar görünceye kadar çalışır. Günümüzde mide kanserleri oransal olarak çok azalmıştır, sebebi buzdolabının icat edilmesi ve yaygın kullanılmasıdır. Bu yüzden önlenebilir olan kanser vb hastalıklara karşı çare, teknolojinin gelişmesini sağlamak ve bedeni zararlılardan korumak ve erken teşhistir” dedi.

Temel TAŞ tarafından yapılan sunumda ve öğrencilerin sorduğu sorulara Hatice ASLAN tarafından verilen cevaplarda; SAR değeri düşük cep telefonların tercih edilmesi, kulaklık kullanılması, cep telefonunun; kulağa yapıştırmaması, bedenden olabildiğince uzak tutulması, asansör, otobüs,tren vb taşıtlar içinde, bebek ve çocukların yakınında kullanılmaması, gelişmiş ülkelerin bilinçli tüketicileri gibi cep telefonunun gerektiği kadar kullanılması, Elektrikli ev aletlerinin belirtilen asgari uzaklıklarda tutulması, gerektiği kadar kullanması vb. tedbirler alınması önerildi.

Ümitköy Anadolu Lisesi'nin sevilen ve başarılı Müdürü Hafız TOPÇU, özellikle kapalı mekanlarda ve taşıt araçlarında cep telefonu kullanmanın tehlikesine işaret ederek ÇEKOD'u yaptığı çalışmaları ve bilgilendirmeleri nedeniyle kutladı ve etkinlik için teşekkür etti.

Üniversiteye yerleşme oranı % 83 ve bu sonuçla Ankara 3 üncüsü olmuş, ODTÜ, Hacettepe, Ümitköy, Bilkent, Boğaziçi, Ankara Üniversiteleri başta olmak üzere seçkin üniversitelere yerleşmiş olan Ümitköy Anadolu Lisesi öğrencileriyle gurur duyduk.

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com