Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

TÜRK TELEKOM TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NDE

 ELEKTROMANYETİK KİRLİLİKTEN KORUNMA EĞİTİMİ

“Dengi okullar arasında Avrupa’da öncü olmak” misyonunu üstlenmiş, Türkiye’nin Radyo ve Televizyon alanında Japonca ve İngilizce eğitim veren ilk Anadolu Teknik Lisesi olan Türk Telekom Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ndeydik.

ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, “Teknolojiden vazgeçmeden teknolojinin zararlarından korunmayı sağlamak, elektromanyetik kirliliğin tehlikelerine karşı gençliği bilinçlendirmek”amacıyla Çekod tarafından gençler için hazırlanmış olan power point sunumunu yaptı.

Elektrik Mühendisi-Yüksek Gerilim Uzmanı Hayrullah KAHYAOĞLU ve Elektronik Mühendisi-RF Uzmanı Hatice ASLAN, elektromanyetik kirlilik konusunda teknik bilgiler verdiler, korunma önlemlerini uygulamalı olarak gösterdiler, öğrencilerin sorularını cevaplandırdılar.

TOBB ETÜ Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent AKGÜNGÖR, elektromanyetik kirliliklerin çocukların sağlığı için niçin büyüklere göre daha çok tehlike oluşturduğunu ve araştırmaları ve tıbbi sonuçları anlattı, önerilerde bulundu, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Okul Müdürü Levent KIRCI ve Müdür Yardımcısı Bitem Banu TAMER'in yakın ilgileriyle gerçekleşen ve Teknik Desteğin Eğitim ve Radar Dalgaları Uzmanı Temel TAŞ tarafından verilen eğitimin yararlı olduğu her halden  belliydi.

Eğitim ve öğretim alanları “Bilişim Teknolojileri, Radyo Televizyon ve Elektrik – Elektronik Haberleşme” olan bilgili gençlerle “Elektromanyetik kirlilik nedir, neler bu kirliliği yaratır, bu kirlilikten nasıl korunuruz” konusunu birlikte değerlendirmek bizim için de keyifli oldu.

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com