Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Prof. Dr. Songül Acar Vaizoğlu Hacettepe’den Emekli Oldu

Derneğimize, bilimsel çalışmaları ve değerlendirmeleri ve etkinliklere katılımıyla destek olan Prof. Dr. Songül Acar Vaizoğlu Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı’ndaki görevinden den emekli Oldu

Prof. Dr. Songül Acar Vaizoğlu Kimdir

Prof. Dr. Songül Acar Vaizoğlu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu. Yozgat ve Ankara 7 No.lu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezlerinde çalıştı. 1992 yılında Ankara Numune Hastanesinden Aile Hekimliği Uzmanlığını aldı. Uzman olarak 8 No.lu AÇSAP merkezinde 1996 yılına kadar çalıştı. 1996 yılında Araştırma Görevlisi olarak Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında göreve başladı. Halk sağlığı alanında bilim uzmanlığı ve doktora yaptı. 2000 yılında Yrd. Doçent, 2004 yılında Doçent, 2011 yılında Profesör unvanlarını aldı.

Derneğimize, bilimsel çalışmaları ve değerlendirmeleri ve etkinliklere katılımıyla destek oldu. Sıcak kanlılığı ve mütevazılığı ile Hacettepe Üniversitesi ve Halk Sağlığı camiasında sevilen bir bilim insanı olan Vaizoğlu, 14 Kasım 2014 tarihinde Hacettepe’deki görevinden emekli oldu, eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalarını sürdürüyor. Bundan sonraki yaşamında mutlu olmasını dileriz.

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com