Her hakkı saklıdır

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÇANKAYA BELEDİYESİ SÖZÜNÜ TUTTU

ÇAYYOLU KONUTKENT MAHALLESİ 2992 SOKAKTA RUHSATSIZ KURULAN BAZ İSTASYONU YIKILIYOR

Çayyolu Konutkent Mahallesi 2992 Sokakta ruhsatsız kurulan baz istasyonunun kaldırılması için ÇEKOD-Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği, Konutkent Mahallesi Muhtarlığı ve Mahalle sakinlerinin başvurusu üzerine Belediye Encümenince yıkım kararı alınmıştı. Baz istasyonu yıkım kararının iptali için GSM şirketince açılan dava Danıştay’da reddedilmiş ve karar kesinleşmiş ancak baz istasyonu yıkılmamıştı.

Çankaya Belediyesi ilgi gösterdi

ÇEKOD, Konutkent Mahallesi Muhtarlığı ve Mahalle halkının tepkilerine gereken ilgiyi gösteren Çankaya Belediyesi, Danıştay kararıyla kesinleşmiş Encümen kararını uygulayacaklarını ve 2992 Sokakta ruhsatsız kurulan baz istasyonunun 2 Haziran’da yıkılacağını bildirmişti.

Çankaya Belediyesi sözünü tuttu

2 Haziran geldi, Çankaya Belediyesi sözünü tuttu ve kararı uygulamak üzere baz istasyonunun bulunduğu noktaya geldi. Gerekli işlemleri yapmaya başladı. Baz istasyonunun elektriği kesildi. Zabıta, polis, Çankaya Belediyesi ekipleri ve GSM şirketinin avukatları ve elemanları hep oradaydı.

Kısa süreli bir gerginlik yaşandı, ancak başta Mahalle halkı, Konutkent Muhtarı Rabia GÜRÜN BEŞLER, ÇEKOD üyeleri ve Çankaya Belediyesi yetkilileri kararlı davrandılar.

Bunun üzerine GSM şirketi yetkilileri baz istasyonu sökümü ve yıkımının kendilerince yapılacağını bildirerek dev baz istasyonunun yıkım işlemini başlattılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basında:

Çayyolu Haber Bülteni http://www.cayyoluhaberbulteni.com/haber/Cankaya-Belediyesinden-Konutkentteki-dev-baz-istas.html

Çayyolu Haber http://www.cayyolu.com.tr/haber/5-yillik-isyan-sonuc-verdi/107004

Hürriyet Ankara http://www.hurriyet.com.tr/ankara/29184745.asp

 Çankaya Belediyesinin yazısını okumak için tıklayınız 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com