> Ana sayfa

> ÇEKOD'u Tanıyalım

> Duyurular

> Basında ÇEKOD

> ÇEKOD'un Etkinlikleri

> İlgili Linkler

> Bir Portre

     Prof. Dr. Nesrin Seyhan

> EMK İle İlgili Sunumlar    

> Birlikte Yürütülen Akademik Çalışmalar

> Sağlık Bakanlığı Ne Diyor

> Elektromanyetik Kirlilik Mevzuatı

> ÇEKOD'a Üyelik

ÇEKOD
Adres:
Koru Mahallesi Doğa Sitesi Yönetim Merkezi Çayyolu-ANKARA

Tel: 240 77 47

Tel: 236 10 33

e-mail: info@cekod.org


Yetkililer sordu GSM Şirketleri cevap verdi:

ÇAYYOLU'NDA OKUL YAKINLARINDA BAZ İSTASYONU YOKMUŞ !...


Bilindiği gibi, ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği (ÇEKOD) olarak Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ve Telekomünikasyon Kurumu Ankara Bölge Müdürlüğü'nden, Ankara’da ve Çayyolu'nda hangi okulların yanına baz istasyonları kurulduğunu ve bu istasyonların sayısını sorduklarını ancak iki kurumdan da aldıkları “Biz bilmiyoruz siz GSM Şirketlerine sorun" yanıtını çok yadırgadıklarını söylemişti. (Önceki haber için TIKLAYIN)

Bunun üzerine Telekomünikasyon Kurumu GSM Şirketlerine "Okulların yakınında baz istasyonunuz var mı?" diye sormuş, onlardan bir kısmı "Çayyolu'nda okullara yakın mesafede baz istasyonumuz yoktur", bir kısmı da "Çayyolu'da güvenlik mesafelerinde baz istasyonumuz yoktur" demişler. Telekomünikasyon Kurumu da sağ olsun cevapları bize göndermiş. (Belgeler için TIKLAYIN)

Güvenlik sınırları kaç metredir, kendileri biliyorlar. Bu yüzden, her okul için bu sınırların kaç metre olduğunu tek tek açıklamaları bizleri aydınlatır, fiili mesafeler endişelerimizi giderecek kadar ise yüreğimizi de rahatlatır. Bu konuda  bilgilendirilirsek sizinle paylaşacağız.

Ancak, bizim gördüğümüz kadarıyla sadece Çayyolu'nda, 75. Yıl Lisesi, özürlüler okulu ile anaokulları ve kreşlerin büyük bölümünün yakınında baz istasyonları var. Bir kısmını biz fotoğrafladık. Yukarıya duyarlı bir sakinimizin çektiği ve yayınlanmış olan bir fotoğrafı koyduk.

Siz de, bu baz istasyonlarının fotoğraflarını çeker info@cekod.org veya cekod06@yahoo.com.tr veya info@cayyolum.com adreslerine gönderirseniz bu dayanışmaya katkınız olur.

 

GÜNCELE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZSite Tasarımı
cayyolum.com

 ÇEKOD - Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği