Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIK 

2011-2012 Dönemi Gençliği Bilinçlendirme Eğitim Etkinliklerine Başladık

Türkiye'nin En Başarılı ve Gözde Anadolu Liselerinden             GAZİ ANADOLU LİSESİ’NDEYDİK

Sakarya Meydan Muharebesi'ni 12 Eylül 1921'de olağanüstü bir başarıyla kazanan büyük Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 19 Eylül 1921 tarihinde "Mareşal ve Gazi" unvanı verilmiştir. Atatürk'ün en çok önem verdiği, bu nedenle imza olarak da kullandığı bu "Gazi" unvanı; öğrencilerde Atatürk bilincini geliştirmek, büyük kurtarıcımızın  adıyla onları her yönden motive etmek, okulu sevdirmek ve gururlanmalarını sağlamak, bu ad içeriğinde davranışlarına özellik ve olgunluk kazandırmak ve nihayet Ata'nın adını daima canlı tutmak ve yaşatmak için Gazi Anadolu Lise’sine verildiğini okulun web sitesinden öğrendiğimiz Gazi Anadolu Lisesi’nde idik.

Üniversite kazanma oranı yüzde yüz olan ve büyük çoğunluğu tıp, mühendislik, işletme gibi puanı yüksek bölümleri kazanan öğrencilerin okulu olarak nam salan Gazi Anadolu Lisesi'nde; gençlerin gözü, zekâ ve başarı bizimdir, diyerek gururla parlıyordu. Biz de onlarla gurur duyduk.

Eğitimimizin amacı: “Teknolojiden vazgeçmeden teknolojinin zararlarından korunmayı  sağlamak üzere elektromanyetik kirliliğin tehlikelerine karşı gençliği bilinçlendirmek."

Sunumu, ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, TOBB ETÜ Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent Şükrü AKGÜNGÖR, Hacettepe Üniversitesi Fizik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Dr. Celal BAYRAK, Elektrik Mühendisi Yüksek Gerilim Uzmanı Hayrullah KAHYAOĞLU, Elektronik Mühendisi Uzman Araştırmacı Hatice ASLAN gerçekleştirdi.

Sunumda, SAR değeri düşük cep telefonların tercih edilmesi, kulaklık kullanılması, cep telefonunun; kulağa yapıştırmaması, bedenden olabildiğince uzak tutulması, asansör, otobüs,tren vb taşıtlar içinde, bebek ve çocukların yakınında kullanılmaması, gelişmiş ülkelerin bilinçli tüketicileri gibi cep telefonunun gerektiği kadar kullanılması, Elektrikli ev aletlerinin belirtilen asgari uzaklıklarda tutulması, gerektiği kadar kullanması vb.  tedbirler alınması önerildi.

Ayrıca, yerleşim yerlerinde, yüksek gerilim hatlarının güzergahlarının değiştirilmesi, mümkün olanların yer altına alınması, baz istasyonlarının ise sağlık riski yaratmayacak yerlere konulması gerekliliği üzerinde duruldu.

Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinden, Esra ALBAYRAK, Deniz Ufuk DÜZGÜN, Egemen ENEZ, Ekin Ediz MUTLU, Çağla Ceren ERDOĞAN, Gizem MUTLU, Ege ERGAZİ, Kübra DAĞDEVİREN, Furkan ALTIN, Fatih KESKİN, Oğuz ÖZİM, Cem BAYRAKTAR, Büşra KUL, Sevinç DESTAN ve Aybüke SOYLU tarafından, geleceğin bilinçli büyüklerine yaraşır  sorular soruldu.

Dr. Levent Şükrü AKGÜNGÖR, Doçent Dr. Celal BAYRAK, Elektrik Mühendisi Hayrullah KAHYAOĞLU, Elektronik Mühendisi Hatice ASLAN soruları cevaplarken,  "ihtiyatlılık ilkesini"  öğrencilerle birlikte  değerlendirdiler.

Gazi Anadolu Lisesi'nin sevilen ve başarılı Müdürü Mehmet ÖZTÜRK, çağın tehlikesi Elektromanyetik Kirliliğe karşı gençlerin bilgili ve tedbirli olması gerektiğine işaret ederek bu yoldaki çabaları nedeniyle ÇEKOD'u kutladı ve etkinlik için teşekkür etti.

Üniversite kazanma oranı yüzde yüz olan ve büyük çoğunluğu tıp, mühendislik, İngilizce işletme gibi puanı yüksek bölümleri kazanan öğrencilerin okulu olarak nam salan Gazi Anadolu Lisesi'nde; gençlerin gözü, zekâ ve başarı bizimdir, diyerek gururla parlıyordu. Bizde onlarla gurur duyduk.

Teknik desteği, Yüksek Mühendis Zümrüt YILMAZER tarafından verilen etkinlik başarılı geçti.

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com