> Ana sayfa

> ÇEKOD'u Tanıyalım

> Duyurular

> Basında ÇEKOD

> ÇEKOD'un Etkinlikleri

> İlgili Linkler

> Bir Portre

     Prof. Dr. Nesrin Seyhan

> EMK İle İlgili Sunumlar    

> Birlikte Yürütülen Akademik Çalışmalar

> Sağlık Bakanlığı Ne Diyor

> Elektromanyetik Kirlilik Mevzuatı

> ÇEKOD'a Üyelik

ÇEKOD
Adres:
Koru Mahallesi Doğa Sitesi Yönetim Merkezi Çayyolu-ANKARA

Tel: 240 77 47

Tel: 236 10 33

e-mail: info@cekod.org


ERYAMAN - ÇAYYOLU ELELE !

 

Baz İstasyonlarına bilinçli tepkiler artıyor. ERYAMAN'da "Geniş Katılımlı Toplantılar" düzenlenmeye başlandı.

 

Eryamanlılar 25 Mayıs 2008 Pazar günü sabah saat 11.00'de Eryaman 4 ve 5. Etaplarda kurulan baz istasyonlarının altında toplandılar ve 3. Etapta kurulu olan baz istasyonuna  doğru yürüyüşe geçtiler.

Yoğun yağmura rağmen Eryaman 3. ve 4. Etap Kavşağına gelindiğinde 300 kişiyi aşan ve gittikçe artan bir katılım grubu oluştu.

Protestoyu organize eden komitenin sözcüsü Erkan YAŞAN, Eryamanlının olanca gücüyle karşı duruşuna rağmen yörede bulunan ilköğretim okullarının tam ortasına, adeta gizli bir aceleyle 3 adet baz istasyonu kurulduğunu, istasyonlar kurulurken, etap yönetimlerinden, muhtarlıktan, ada yönetimlerinden ve yöre halkından izin alınmadığını, hatta bilgilendirme gereği bile duyulmadığını, İstasyonların kurulmasıyla birlikte değişik kanallardan şikayet ve protestolara başladıklarını ancak şu ana kadar bir sonuç alamadıklarını, bu istasyonların sökülmesi talebiyle toplanan imzalar Büyükşehir Belediyesi'ne ve Telekomünikasyon Kurumu’na iletildiğini ancak halen yanıt dahi alınamadığını, anlattı.

ÇEKOD Başkanı M.Ramazan ÖNGÖRE, Çayyolu Platformu üyesi olduklarını ve Eryamanlıların daveti üzerine  geldiğini söyleyerek, Türkiye'de görmezden gelinen elektromanyetik kirlilik için Eryamanlıların gösterdikleri duyarlılığı ve katılımcı demokratik  hakları kullanmadaki çoşkularını kutladı, başladıkları zorlu  mücadelede başarılar diledi.

"Çayyolu-Eryaman elele !" sloganı atarak tekrar söze başlayan Erkan YAŞAN, Eryaman'da bu konuyla ilgili çok canlı, hareketli ve bilinçli bir kitlenin her an harekete geçmeye hazır olduğunu söyledi.

"Çayyolu-Eryaman elele !", "Baz istasyonu istemiyoruz !", "Her pazar onbirde buradayız !"  sloganlarıyla coşkulu bir şekilde devam eden toplantı, her pazar saat 11.00 de aynı yerde toplanmaya karar verilmesiyle sona erdi. (Duyuru için TIKLAYINIZ)

Bilindiği üzere ÇEKOD, daha önce, Balgat'ta KÖŞEM APARTMANI, OR-AN'da YÜCE KOLEJİ ve Mustafa Kemal Mahallesinde başlatılan mücadelelere de destek vermişti...Haber için tıklayınız

 

Çayyolu Platformu haberi için TIKLAYINIZ,     Çayyolum Com haberi için TIKLAYINIZ

 

GÜNCELE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZSite Tasarımı
cayyolum.com

 ÇEKOD - Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği