Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ  

ELEKTROMANYETİK ALANLAR VE ETKİLERİ SEMPOZYUMU BAŞARIYLA DÜZENLENDİ

IEMO – Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul Tabip Odası ve İstanbul Barosu‘nca ortaklaşa olarak, “Çevre ve İnsan Sağlığı için `II. Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri Sempozyumu EMANET 2013”` 8-9 Kasım 2013 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu - İstanbul`da gerçekleştirildi.

ÇEKOD’un da Danışma Kurulu Üyesi ve panalist olduğu Sempozyumun açılışına, elektromanyetik alanlar ve etkileri konusunda önemli çalışmaları bulunan, yurt dışından davetli konuşmacı olarak Prof. Dr. Henry Lai'nin katılmasının yanı sıra, konusunda bilimsel çalışmalar yapan yurt içinden ve yurt dışından katılımcılar, bilgi ve deneyimlerini paneller ve konferanslar aracılığıyla paylaştılar.

Sempozyumda,  6 panel ve 1 forum gerçekleştirildi. 24 sözlü, 11 poster bildirinin sunulduğu sempozyum 800 katılımcı tarafından izlendi. Ayrıca 600 ilköğretim öğrencisine beş eğitimin de yapıldığı etkinlik internet üzerinden canlı olarak yayınlandı. Sempozyumda yapılan tüm etkinliklerin dökümü ve hazırlanan Sonuç Bildirgesi kitaplaştırılarak kamuoyuna sunulacağı bildirildi.

ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE'nin de panelist olduğu ‘’ÇEVRE VE İNSANLARIN ELEKTROMANYETİK ALAN ETKİLERİNDEN KORUNMASI’’ başlıklı  panelde; Mehmet Bozkırlıoğlu-Emo Yönetim Kurulu Üyesi/Yönetici, Av. Emre Baturay Altınok Çevre Mühendisleri Odası İst. Şb, Dr. Tansu Tuncalı-İstanbul Kuş Gözlem Topluluğu, Hasan Sever-Çevre Hukuku Derneği, A. Şule Sumer-Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürü, Av. Cağdaş Aru-İstanbul Barosu, Mustafa Bozbey-Nilüfer Belediyesi Başkanı sunum yaptılar.

ÖNGÖRE, paneldeki sunumunda, ÇEKOD'un kuruluş amaç, ilke, etkinlik ve başarılarını anlatan bir power point sunumu yaptı. Katılım belgelerinin verilmesi ve toplu resim çektirilmesiyle panel ve sempozyum sona erdi.

 

 

 

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com