Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Fulya AkbugaTRT Ankara Radyosu“ŞEHRİN NABZI” adlı programın yapımcısı ve sunucusu

ÇEKOD TRT’de

ÇEKOD TRT’de Fulya AKBUGA’nın hazırlayıp sunduğu “ŞEHRİN NABZI” adlı programda canlı yayın konuğu oldu.

ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, Fulya AKBUGA’nın 105.6 TRT ANKARA RADYOSUnda hazırlayıp sunduğu “ŞEHRİN NABZI” adlı programda, 4 Eylül 2009 Cuma günü saat 13:00-14:00 arası canlı yayın konuğu oldu.

AKBUGA’nın, “Elektromanyetik Kirlilik” konusunda çaba ve etkinlikleri ile dikkat çeken Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği’ni tanımak ve etkinlilerini öğrenmek için bu güzel sohbete başlıyoruz, diyerek açtığı canlı yayın bir saat sürdü ve dolu dolu geçti.

ÖNGÖRE, ÇEKOD’un “Elektromanyetik Kirlilik” konusunda TÜRKİYE’de bilinen ilk ve tek dernek olduğunu, şimdiye kadar pek çok basın açıklamalı toplantılar düzenlediklerini, takibinde olan baz istasyonlarından biri YARGITAY ONAMA kararıyla olmak üzere 2 baz istasyonu kaldırttıklarını, yüksek gerilim hatları, trafolar vb. araçların da istem dışı ciddi elektromanyetik maruziyetler yarattığını, cep telefonlarının da korunma önlemlerine özen gösterilerek çok sınırlı sürede ve uygun mekanlarda kullanılması gereken araçlar olduğunu, özellikle çocukların bilinçlendirilmesine önem verdiklerini, bu maksatla Ankara Valiliğinin izniyle ilköğretim okullarında eğitim çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı.

Çekod Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent AKGÜNGÖR canlı yayına telefonla katıldı.

AKGÜNGÖR, kendisinin 25 yıllık doktor olduğunu, bıcırıkları çok sevdiğini, bu duygunun mesleğini icra ederken de ön plana çıktığını, elektromanyetik kirliliğin çocuklar için büyük riskler oluşturduğunu, bu yüzden Çekod’un kurulmasına ve özellikle çocukları bilinçlendirme çalışmalarına katkıda bulunduğunu söyledi ve cep telefonu ve 3G kullanımı hakkında bilgi verdi.

Canlı yayının ilerleyen dakikalarında, filmi de çekilmiş bulunan “Eğreti Erkekler” adlı romanın yazarı Şükran KOZALI yayına telefonla katıldı.

KOZALI, elektromanyetik kirliliğin ve özellikle baz istasyonlarının yarattığı risklerin Türkiye’de önemsenmediğini, hatta görmezden gelindiğini, bu yüzden önlem alınması için BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a mektup yazdığını, ancak mektubunun ulaşmadığını üzüntüyle öğrendiğini açıkladı.

Çekod’u topluma örnek çalışmaları nedeniyle beğendiğini de söyleyen KOZALI, bu konuda aydın, yazar ve sanatçılara da görev düştüğünü, kendisinin de ÇEKOD GÖNÜLLÜSÜ olarak çabalara katkıda bulunacağını belirtti.

Mesa Koru İlköğretim Okulu 7. Sınıf Öğrencisi Ege SELEN katıldığı canlı yayında, ÇEKOD GÖNÜLLÜSÜ olarak imza kampanyalarında arkadaşlarından imza topladığını, kaldırılan baz istasyonunun keşfi için gelen mahkeme heyetine baz istasyonunu neden istemediğini anlattığını, söyledi.

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

 

ÇEKOD TRT’de

Başkanımız M. Ramazan Öngöre, Fulya Akbuga’nın 105.6 TRT Ankara Radyosunda hazırlayıp sunduğu “ŞEHRİN NABZI” adlı programda, 4 Eylül 2009 Cuma günü saat 13:00-14:00 arası canlı yayın konuğu olacaktır. İlginizi ve katılımınızı bekleriz. (Canlı yayına bağlantı 444 24 06 dan yapılabilir.)

 

DEĞERLENDİRMELERİNİZİ BEKLİYORUZ ÇEKOD

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Site Tasarımı
cayyolum.com