Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

YENİMAHALLE BELEDİYESİ ÇEKOD’UN ETKİNLİKLERİNİ DESTEKLEYECEK

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR, konuların Belediye’nin de ilgilendiği konular olduğunu, ÇEKOD’u destekleyeceklerini, yetkileri içinde olanları çözeceklerini, somut öneriler beklediklerini söyledi. 

ÇEKOD-Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği Yönetim Kurulu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR’ı kutlama ziyaretine bulundu ve dosya sundu. 

Ziyarete ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, Başkan Vekili U. Ömer ESENTÜRK, Genel Sekreter Yavuz GERÇEK, İdari İşler Yöneticisi Şinasi ÇİFTÇİ, Denetleme Kurulu Üyesi Zümrüt YILMAZER İle Yenimahalle Belediyesi Çayyolu Koordinatörü Hale ALBAY katıldılar. 

ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, Elektromanyetik Kirlilik konusunda Türkiye’de ilk ve tek dernek olduklarını, Çayyolu’nun teknoloji ile barışık, sağlık açısından olabildiğince risksiz bir yaşam alanı olması için çaba gösterdiklerini, yerleşim alanlarında, sağlık ve çevre sorunu olduğu kadar bir belediyecilik sorunu da olan yüksek gerilim hatlarının yer altına, baz istasyonlarının ise maruziyetlere neden olmayacak uzaklıklara alınması, yüksek gerilim hatları altına spor alanları yapılmaması, buraların bodur ağaçlarla ağaçlandırılması ve asla iskana açılmaması gerektiğini anlattı. 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR, Yenimahalle ve Çayyolu’nu kent alanları ile anılacak merkezler haline getireceklerini, Çayolu’nda sağlık tesislerini arttıracaklarını, bundan böyle yeşil alanlarının imar değişiklikleriyle iskana açılmasına fırsat vermeyeceklerini, baz istasyonları ve Yüksek Gerilim Hatlarından kaynaklanan risklerden Çayyolu’nun arınması için Belediye’nin de çaba gösterdiğini, ancak çözümlerin yetkileri dışında kaldığını, Belediyecilik Hizmetlerini Çayyolu’ların ayaklarına getirecek Belediye Hizmet Merkezini yıl sonuna kadar açacaklarını, buradan Derneklerin de yararlanmasını sağlayacaklarını, ÇEKOD’un ilgilendiği konuların Belediyenin de ilgilendiği konular olduğunu, ÇEKOD’un etkinliklerini destekleyeceklerini, ÇEKOD’un taleplerinden yetkileri içinde olanları çözeceklerini, baz istasyonları için somut öneriler beklediklerini söyledi.

 

YENİMAHALLE BELEDİYESİNDEN TALEPLERİMİZ

 

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı  cayyolum.com