Her hakkı saklıdır

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 

Uyarılarımız ve Yönlendirmelerimiz Dikkate Alındı

 YENİMAHALLE BELEDİYESİ   KAÇAK BAZ İSTASYONUNU YIKTI “KAÇAK BAZ İSTASYONU İHBAR HATTI” OLARAK 315 04 58 NO.LU TELEFON HATTINI HİZMETE SOKTU

 Türkkonut Güvengir Sitesi sakinleri mahallerinde kaçak kurulan baz istasyonunu kaldırtmak için ne yapmaları gerektiğini ÇEKOD’a sormuşlardı.

ÇEKOD’un yönlendirmesiyle Yenimahalle Belediyesine şikayette bulunmaları üzerine harekete geçen zabıta ekipleri kaçak baz istasyonunu yıkımını gerçekleştirdi.

Ayrıca, Yenimahalle Belediyesi günün her saatinde aranabilecek “KAÇAK BAZ İSTASYONU İHBAR HATTI” olarak 315 04 58 no.lu telefon hattını hizmete soktuğunu yol güzergahlarına astığı afişlerle duyurdu.

Kaçak Baz istasyonu yıkıldı

Yenimahalle Belediyesi,kaçak baz istasyonlarıyla savaşmaya devam ediyor. Türkkonut Güvengir Sitesi sakinlerinin şikayeti üzerine harekete geçen Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri kaçak baz istasyonunu yıkımını gerçekleştirdi. Site sakinleri ve vatandaşların da katıldığı yıkımı Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Şenol Balaban ve Erhan Aras da takip etti. Balaban, meskun mahalde yasalara aykırı olarak kurulan baz istasyonlarına geçit vermeyeceklerini belirterek, “Baz istasyonlarının hangi koşullarda nerelerde kurulacağına ilişkin yasal düzenlemelere karşın kaçak olarak kurulan baz istasyonlarına geçit vermeyeceğiz” dedi. 

Baz istasyonlarına anında müdahale  

Kaçak baz istasyonları konusunda vatandaşları uyaran Balaban, şikayetlerin anında değerlendirileceğini söyledi. Balaban, “GSM şirketleri olması gereken maliyeti düşük tutmak amacıyla baz istasyonları kurmak istiyorlar. Bunu gerçekleştirirken de özellikle gözden uzak bölgeleri tercih ediyorlar. Bölgemizde bu tür çalışmaların yapıldığını gördüğünüz taktirde lütfen bizi arayın hemen müdahale edelim. Halk sağlığını tehdit eden ve izinsiz olan bu tür baz istasyonlarına Yenimahalle’de geçit vermeyeceğiz” diye konuştu. Vatandaşların alkışları eşliğinde gerçekleşen yıkımda bölge halkı mahallelerinde baz istasyonu istemediklerini belirterek, belediyenin kaçak baz istasyonları konusunda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı yetkililere teşekkür etti.

Ayrıca, Yenimahalle Belediyesi günün her saatinde aranabilecek “KAÇAK BAZ İSTASYONU İHBAR HATTI” olarak 315 04 58 no.lu telefon hattını hizmete soktuğunu yol güzergahlarına astığı afişlerle duyurdu.

Geniş bilgi: http://www.yenimahalle.bel.tr/Web/Haber/HaberIcerikGoster.aspx?id=753

 

ÇEKOD

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Site Tasarımı cayyolum.com