> Ana sayfa

> ÇEKOD'u Tanıyalım

> Duyurular

> Basında ÇEKOD

> ÇEKOD'un Etkinlikleri

> İlgili Linkler

> Bir Portre

     Prof. Dr. Nesrin Seyhan

> Birlikte Yürütülen Akademik Çalışmalar

> Sağlık Bakanlığı Ne Diyor

> Elektromanyetik Kirlilik Mevzuatı

> ÇEKOD'a Üyelik

ÇEKOD
Adres:
Koru Mahallesi Doğa Sitesi Yönetim Merkezi Çayyolu-ANKARA

Tel: 240 77 47

Tel: 236 10 33

e-mail: info@cekod.org


’Baz’ eylemlerinde imza kampanyası kararı

Çayyolu Platformu’nun, bölgede habersizce ve kentlilere açıklama yapılmaksızın dikilen baz istasyonlara karşı gerçekleştirdiği ikinci eylemde, imza kampanyasına başlanması kararı çıktı.

ÇAYYOLU Platformu ve platforma bağlı ÇEKOD (Çayyolu Elekromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği) öncülüğünde, ’emrevaki’ ili kurulan baz istasyonlarına karşı yapılan ikinci eylemden imza kampanyası kararı çıktı.

Atapark’ta yapılan eyleme 500 kadar Çayyolu sakini katıldı. Toplantıda Çayyolu Platformu Başkanı Engin Uç ve ÇEKOD Başkanı Ramazan Öngöre birer konuşma yaptılar.

Çayyolu Platformu Başkanı Engin Uç, konuşmasında şu noktalara değindi:

"Biz Çayyolu’nda böyle emrivakilere, bu oluşumlara karşıyız ve çevremizde sağlığımızı birinci dereceden etkileyebilecek baz istasyonları istemiyoruz.

Son kurulan baz istasyonları ile huzurumuzu çaldılar! Sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımızı hoyratça ayaklar altına aldılar.
"

Ramazan Öngöre de konuşmasında, dernek çalışmaları ve işin hukuki yönünde katılımcıları bilgilendirdi.

Çayyolu Platformu, Site Başkanları Koordinasyon Komisyonu kararınca baz istasyonlarının kaldırılması için imza kampanyası başlattı. Daha önce örgütlenmesini tamamlamış olan komisyon, 10 gün içinde 50 bin imza toplayabileceklerini ortaya koydu. Çayyolu Platformu’nun Orman Bakanlığı’na hitaben yazdığı dilekçeler, imzalanmak üzere katılımcılara ve dağıtıldı.


Site Tasarımı
cayyolum.com

 ÇEKOD - Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği