Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

AB BAKANLIĞI’NIN “TÜRKİYE’NİN AB’YE ÜYELİK SÜRECİ” KONULU SİVİL TOPLUMLA DİYALOG TOPLANTISINA KATILDIK 

26 Ocak 2016 Salı günü Ankara'da Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır'ın katılımıyla sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerden yaklaşık 2500 temsilcinin hazır bulunduğu "Türkiye'nin AB'ye Üyelik Süreci" konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenlendi.

ÇEKOD’un da davet edildiği toplantıda, karşılıklı görüş ve öneriler sunuldu. Ayrıca, Erasmus + Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, toplantı esnasında AA Ajansına verdiği mülakatta, ÇEKOD’un, 1995 Yılında yayınlanmış AB direktifi doğrultusunda İHTİYATLILIK ilkesi esasları dahilinde “elektromanyetik kirlilikten korunma” konusunda kurulan ilk dernek olduğunu, farkındalık, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yaptığını ve AB’ye tam üyeliğin de, tüm engellemelere veya eksikliklere rağmen varılması gereken hedef olduğunu söyledi.

Davet Mektubu

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com