Her hakkı saklıdır> ANA SAYFA

> ÇEKOD'u Tanıyalım

> Duyurular

>GENÇLİĞİ BİLİNÇLENDİRME

tıklayınız

> Basında ÇEKOD

> ÇEKOD'un Etkinlikleri

> İlgili Linkler

> Konunun Uzmanları

     Prof. Dr. Nesrin Seyhan

     Prof. Dr. Selim Şeker

> EMK İle İlgili Sunumlar

> Birlikte Yürütülen Akademik Çalışmalar

> Sağlık Bakanlığı Ne Diyor

> Elektromanyetik Kirlilik Mevzuatı

>ZİYARETÇİ DEFTERİ İnsanlarımızın Görüşleri- Tepkileri (Mektuplar)

>Aydınlarımızın Görüşleri- Tepkileri

-Şükran Kozalı-Yazar

-Sema Gülez- İş Kadını

> ÇEKOD'a Üyelik

ÇEKOD
Adres:
Koru Mahallesi Doğa Sitesi Yönetim Merkezi Çayyolu-ANKARA

Tel: (312) 240 77 47

Tel: (312) 236 10 33

e-mail:

info@cekod.org,

cekod06@yahoo.com.tr

 

GENÇLER FACEBOOK İÇİN TIKLAYINIZ

 

KÖYLÜ VATANDAŞIN BAZ İSTASYONUNA KARŞI DUYARLILIĞI VE TEPKİSİ Tıklayınız

 

CEP TELEFONLARININ SAR DEĞERLERİNİ öğrenmek için tıklayınız 

 

ELEKTROMANYETİK KİRLİLİKTEN KORUNMAK İÇİN ÖNLEMİNİZİ ALIN

 

Önlemler 1 için tıklayınız

 

Önlemler 2 için tıklayınız

 

Önlemler 3 için tıklayınız

 

Bizden

MAKALE

Okur musunuz ?

 

-1-“ELEKTROMANYETİK  KİRLİLİK”

İHTİYATLILIK  ve  KATILIMCI  DEMOKRASİ

tıklayınız  

 

2- ATATÜRK’ÜN ÇEVRECİ YÖNÜ tıklayınız

 

3-ÇOCUKLARIMIZ TEHLİKEDE NE YAPABİLİRİZ

ÇEKOD NE YAPIYOR tıklayınız

www.cekod.org

TELEVİZYON

1. Gazi üniversitesi’nden Prof. Dr Nesrin SEYHAN ile ÇEKOD Başkanı M.Ramazan ÖNGÖREnin Baz İstasyonları ve Yüksek Gerilim Hatları konusunda açıklamalarda bulunduğuÖzgün ÖZCAN yapımı Gökkuşağı adlı programın yayını, yoğun talep üzerine Kanal B televizyonunda 11 Ocak 2008, 28 Mart 2008 ve 07 Nisan 2008 tarihlerinde  tekrarlanmıştır. İzlemek için tıklayınız.

 2. Söyleşi 1 İzlemek için tıklayınız

3. Avni AKYOL Öğrencileri Etkinlikte tıklayınız

www.cekod.org

 

   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

75. YIL LİSESİ

yakınında olan baz istasyonlarıyla ilgili

GELİŞMELER

Haber-2

75. YIL LİSESİ'NDE TOPLANILDI.

Çekod, 75. Yıl Lisesi Okul Aile Birliğini ve Yöneticilerini, Veli Temsilcileri ile Çevre Sakinlerini bilgilendirdi, görev ve sorumluluk almaya  çağırdı

ÇEKOD'un 3 yıldır yaptığı çağrılar ve Koru Mahallesine yeni Muhtar seçilen  Türkan YEZER'in yazılı daveti üzerine 3 Mayıs 2009 günü 75. Yıl Lisesi'nde toplanıldı.

Toplantıya, ÇEKOD Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, Genel Sekreteri Yavuz GERÇEK ve Genel Saymanı Namık ÖNER ile Okul Müdürü Ramazan TOPTAŞ, Okul Aile Birliği Başkanı Nedamet POLATKAYA, ÇABA Başkanı ve Gazeteci Engin UÇ , Okul Öğrenci velilerinden ve çevre sakinlerinden Emel ÇINAR, Gönül Perihan İLTER, Ergün İLTER, Bülent ŞEN, Leyla AYHAN, Müşfika AŞIK, A. Hilmi ÇETİN, H. Reyhan ÇETİN, Fuat AYDIN, Satıgül KAYA, Kenan BAYKAN, Fahri DEMİR, Tülay SÖNMEZ, Hüsnü SOLMAZ, Celal ÇERVATOĞLU, Hüseyin KABADAYI, Oğuz Atıl KARAMERCAN, İdris ŞEN, Levent YURDUSEVEN, Kazım ERDEN katıldılar.

Çekod Başkanı M. Ramazan ÖNGÖRE, 75. Yıl Lisesinin, yöneticileriyle ve öğrencileriyle birlikte Türkiye on dokuzunculuğu elde etmiş bir lise olduğunu, ancak Lisenin hemen yakınında kurulan baz istasyonlarının kaldırılması için önlem alınması gerektiğini, uzun zamandır bu yönde çağrılarda bulunduklarını, anılan baz istasyonlarının kaldırılması için maruziyet altında olanların da çaba göstereceği yolunda umutlarının arttığını anlattı ve  bu konuda başarılı ve tecrübeli olan ÇEKOD'un, başlatılacak çabalara katkı ve destekte bulunmaya hazır olduğunu, ancak mücadelenin uzun ve  güçlüklerle dolu olduğunun bilinmesi gerektiğini söyledi.

75. Yıl Lisesi Müdürü Ramazan TOPTAŞ, baz istasyonlarının kaldırılması için müracaatlarda bulunulduğunu, hatta büyük bir imza kampanyası dahi yapıldığını ancak sonuç alınamadığı gibi kurulan baz istasyonu sayısının arttığını anlattı.

Çevre sakinlerinden, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Bülent ŞEN, konunun kendi uzmanlık dalı olduğunu, bu yüzden ÇEKOD'un çalışmalarını yakından izlediğini ve kutladığını, çünkü elektromanyetik dalgaların gerçekten risk oluşturduğunu anlattı ve teknik bilgiler vererek başlatılacak çabaları desteklediğini söyledi.

Velilerden Ergün İLTER, Çekod hakkında bilgi aldı ve gösterilecek çabalara destek vereceğini belirtti.

Oyak 10 Sitesinden Kazım ERDEN, konunun çözümü için çok katılımlı açık hava toplantıları düzenleyebiliriz, biz önderlik ederiz yararlı olur, dedi.

ÇABA Başkanı ve Gazeteci Engin UÇ, bir yerden başlanması gerektiğini, çalışmaları başlatacak bir komisyon kurulmasının uygun olacağını söyledi.

Okul Aile Birliği Başkanı Nedamet POLATKAYA, Okul Aile Birliği olarak kendilerine düşen her türlü görev ve sorululukları üstlenmeye hazırız, bu günden itibaren bu yönde çalışmalara başlayacağız, dedi.

Toplantı sonunda, ÇEKOD'la birlikte bir yol planı çizmek üzere, Nedamet POLATKAYA, Kazım ERDEN, Leyla AYHAN, Müşfika AŞIK, Ergun İLTER ve Türkan YEZER'den oluşan bir komisyon kuruldu.

Komisyonun verimli çalışmalar yapması dileğiyle...

 

Haber-1

75. YIL LİSESİ yakınındaki baz istasyonları büyütülüyor.

ÇEKOD, okul yakınındaki baz istasyonlarının kaldırılması çabalarına katkı ve destek vermeye hazır.

Çayyolu'nda herkesin bildiği başarılı bir lisemiz var, 75. Yıl Lisesi. Ama ne yazık ki bu lisemizin yakınında 3 GSM şirketine ait baz istasyonu var.

Hatırlanacağı üzere bunlardan birinin kaldırılması için Ali Rıza Bey Ormanında geniş katılımlı bir etkinlik yapmıştık. (Geniş bilgi için tıklayınız)

Bu baz istasyonlarından 2 si liseye oldukça yakın. Üstüne üstlük bu baz istasyonlarından birisi 20 Nisan 2009 tarihi itibarıyla büyütülüyor.

İhbar üzerine baz büyütme çalışmalarının yapıldığı alana gittik, yeni direk hızla dikiliyordu, çalışanlarca gerekli her iznin olduğu ve çalışmaların 1 hafta içinde tamamlanacağı söylendi.

ÇEKOD, okul yakınındaki baz istasyonlarının kaldırılması çabalarına destek vermeye hazır.

Ancak hukuki gereğine binaen, istem dışı elektromanyetik kirliliğe katlanan gerçek kişiler ile Okul Aile Birliklerinin ve çevre sakinlerinin, zarar gören taraf olmayı üstlenmesi ve çaba göstermesi gerekiyor, gerisi kolay.

ÇEKOD, gösterilecek çabalara katkı ve destek vermeye hazır.

 

Site Tasarımı
cayyolum.com 

 ÇEKOD - Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneği www.cekod.org