Her hakkı saklıdır


   ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

İMAM HATİP ORTAOKULUNDA

İLK KEZ ELEKTROMANYETİK KİRLİLİKTEN KORUNMA EĞİTİMİ VERİLDİ

 

ÇEKOD-Çayyolu Elektromanyetik Kirlilikten Korunma Derneğince, Hacı İbrahim Aydın İmam Hatip Ortaokulunda ilk kez “Teknolojiden Vazgeçmeden Zararlarından Korunmak” başlıklı eğitim verildi.

 

Eğitim, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı GNRK Uzmanı Gaye Umurhan, Elektrik Mühendisi Hayrullah Kahyaoğlu ve ÇEKOD Başkanı M. Ramazan Öngöre tarafından gerçekleştirildi.

 

Eğitimde, iyonize olmayan radyasyona bağlı elektromanyetik kirliliğin; baz istasyonları, cep telefonları, tv ve radyo vericileri, radarlar, yüksek gerilim hatları, trafolar ve her türlü elektrik hat ve aletleri tarafından yaratıldığı, Uluslararası Kanser Araştırma Ajansınca, 2B sınıfı kanserojen olarak kabul edildiği, bu sebeple; yüksek gerilim hatlarından uzak durulması, SAR değeri düşük cep telefonların tercih edilmesi, cep telefonunun; oldukça kısa süreli ve kablolu kulaklıkla kullanılması, kulağa yapıştırmaması, bedenden olabildiğince uzak tutulması, asansör, otobüs, tren vb taşıtlar içinde, bebek, çocuk ve hamilelerin yakınında kullanılmaması, internetin kablolu kullanılması, elektrikli ev aletlerini belirtilen asgari uzaklıklarda tutularak ve aralıklarla kullanılması gerektiği anlatıldı.

 

Eğitim sonunda,Hacı İbrahim Aydın İHO Müdürü Ramazan Tahiroğlu, çok yaralı olan bu eğitim verdikleri için ÇEKOD’a teşekkür etti.

 

ANA SAYFAYA GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Site Tasarımı cayyolum.com